Призначення гравця в покер Верланова головою ДПС збільшує корупційні ризики – розслідування

  • 13 сентября 2019, 10:33
  • 2160

Якщо державну податкову службу очолює людина, яка добивалася визнання азартної гри в покер офіційним видом спорту, це змушує непокоїтися за долю антикорупційних реформ та стабільність фінансової системи України. Про це про це йдеться у журналістському розслідуванні, яке опубліковане в газеті «Правдошукач».

Як повідомляли ЗМІ, у квітні 2019 року Сергій Верланов виграв конкурс на посаду голови Державної податкової служби України. До того він працював заступником міністра фінансів та адвокатом. Верланов був засновником громадських організацій «Асоціація гравців у покер» і «Федерація покеру України», які через суд домагалися включення «спортивного покеру» до переліку видів спорту в Україні. Через місяць після призначення Верланова заступником міністра фінансів, у серпні 2018 року покер проголосили видом спорту на державному рівні. Відповідно до академічного словника української мови, покер – це вид азартної гри в карти.

Під час журналістського розслідування було встановлено, що голова новоствореної ДПС Сергій Верланов призначив своїм радником адвоката Олександра Кондру, який забезпечував юридичне супроводження бізнесу «короля конвертів» Василя Костюка.

Також у журналістському розслідуванні висловлюються сумніви щодо чесності кадрових конкурсів у податковому відомстві. Наприклад, економічний експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко звернув увагу на те, що міністр фінансів Оксана Маркарова сприяла призначенню її заступника Сергія Верланова на посаду голови ДПС, попри те, що він менше року працює на державній службі. Переможець цього конкурсу був відомий заздалегідь, і те саме відбувається із очікуваними конкурсами на керівні посади в обласних податкових. Політика призначення друзів замість професіоналів створює корупційні ризики, підкреслюється у розслідуванні.

Сергій Верланов позиціонувався як палкий прихильник реформ і в команді прем’єра Володимира Гройсмана, і в команді Президента України Володимира Зеленського. Однак від гравця в покер можна очікувати блефу, особливо якщо його знайомі пов’язані з конвертаційними центрами та контрабандними схемами, застерігає газета «Правдошукач».

 
Теги
Коррупція
Ризик
Гравець
Покер
ДПС
Верланов_Сергей_Алексеевич